laupäev, 5. detsember 2015

HG Ravilõikus // HG Cut

Hei!

Tere tulemast RandRilu'sse! :)

Täna räägime üha populaarsust koguvast uuest teenusest - HG Ravilõikus.
Selle blogi postituse inspiratsiooniks oli tegelikult Julia kiri, mis meile saabus, sisaldades hulga küsimusi. Ja tundus väga hea mõte olevat siis ka blogis neile vastata. Niisiis, kui ka Sul tekib mõni küsimus, siis kindlasti anna teada ja saame jooksvalt seda postitust ka täiendada.... Siinkohal siis ka tervitused Juliale, ning loodame, et Sinu küsimused leidsid vastused ;)
_____________________________________________________________________

Hi!

Welcome to RandRilu!

Today we are talking about a new and already very popular service- The HG Cut.
We got the idea for this blog post from a letter, that we recieved from Julia. She had some questions about the service, and it seemed to be a good idea to write a post about it. So if You happen to have some questions, do let us know, and we can update this post as well. And if Julia happens also to be reading, then our regards to You! I hope we answered all Your questions ;)


Alustuseks tuleks öelda, et idee ei ole uus, pigem tehniline vahend on uus.
Varasemalt on kuivade ja harali hoidvate otste eemaldamiseks kasutatud žguttimist. Ja seda nii tavaliste lõikuskääridega kui ka kuumade kääridega. Kuumad käärid on veel eraldi teema. kuid täna siis keskendume pigem tavalistele meetoditele.
___________________________________________________________________

First I´d like to address that the idea of this is not new, mainly this device is.
Earlier we have used a technique called zgutting to remove dry and split ends. That technique is usable with both regular shears and TheraCut shears. TheraCut is a topic on its own and we can talk about it another time, but today let´s talk about the regular methods.Mis on žguttimine?
Žguttimise abil leitakse kõik lõhenenud juukseotsad, et nendele erilist tähelepanu pöörata ja naksata kääridega täpselt nii palju juukseotstest, et eelmaldada kahjustunud osad.
______________________________________________________

What is zgutting?
Basically You twist a strand of hair and find the dry and split ends, that are poking out. The damaged ends are just snipped away with the shears.

Mis on HG?
HG on lühend sõnadest Hair Grinder.
Tegemist on spetsiaalse otsikuga, mis kinnitatakse klassikalise meeste juukselõikusmasina külge, selleks et eemaldada kahjustunud juukseotsad, jättes siiski üldpikkuse alles. Et ka üldpikkusest otsi veidi piirata, tuleks kindlasti kääridega lõikus juurde teha.
_____________________________________________________

What is HG?
HG is short for Hair Grinder.
It is a specially designed "nozzle" that is attached to classical hairclippers, used for men's haircuts. The "nozzle" is used to sift out the damaged ends and remove them, keeping the overall length of the hair untouched. So if You would also like to cut the overall length, it should be done with the shears.


Idee on mõlemal tehnikal sama, kuid teostus veidi erinev.

HG lõikus teostatakse puhastele, kuivadele juustele, mis vajadusel sirgendatakse. HG lõikus sooritatakse juukselõikusmasinaga, millele on lisatud spetsiaalne lõikustald, mis lõikab ära vaid katkised ja turritavad juukseotsad. Tööd teostatakse salkhaaval, ning mõnda salku on vaja mitu korda töödelda. HG tehnikaga on võimalik eemaldada kuni 90% kahjustunud juukseotsi seejuures üldpikkust kaotamata. Žguttimise puhul on see protsent kindlasti väiksem. Tulemus võib kesta, juuste õigel hooldusel, kuni 3-6 kuud.
Kindlasti ei ravi HG lõikus kahjustatud juukseid vaid rõhk on eemaldada harali hoidvad ja katkised juukseotsad, mille tulemusel muutuvad juuksed siledamaks, läikivamaks ja pehmemaks. Et ka seesmiselt juukseid ravida, soovitame juurde Tahe Magic Botox juuksehooldust.
___________________________________________________

The idea and purpose of both techniques is the same, but the execution is slightly different.
The new HG Cut technique is perfect for those who want to grow their hair, but also wish them to look healthy, without losing any length.
 HG Cut is performed on clean, dry hair which will be straightened if neccesary. The haircut is performed with clippers, which have a special attatchment for only cutting away split ends.  The hair is treated with small sections at a time and some sections may require several treating. With the HG technique it is possible to remove up to 90% of the damaged ends, without losing any length. The result may last (if the hair is treated correctly at home) up to 3-6 months.
The HG method does not repair the texture of the hair. It only focuses on removing the split and dry ends. Resulting in having smoother, shinier and softer hair. In order to treat the hair and repair the texture, we reccommend combining the treatment with Tahe Magic Botox Treatment.


Siin ka pilt, kus modellile on teostatud HG lõikus. Vasakul pool on pildid ennem lõikust ja paremal pool on näha lõpptulemust.
_______________________________________________________

Here we have a before-after picture with HG Cut. On the left side is the before, and on the right side is the final result.


Nii HG lõikus kui ka žguttimine on mõeldud kahjustunud juukseotste eemaldamiseks ja põhimõtteliselt on teostatav kõikidele juuksetüüpidele, pea kõikides pikkustes (poisipeast ikka pikemad muidugi :D ).
Ainuke eeldus efektiivse tulemuse saavutamiseks on kahjustuste olemasolu ning nagu juba öeldud, pikemad juuksed :D

Vaata ka väikest tutvustavat klippi, kus juuksur Annika on teostamas seda uut ja põnevat teenust:
_______________________________________________________

Both the HG Cut and zgutting are meant for removing dry and split ends and are basically performable on all hairtypes and lengths (they should be atleast longer than a pixiecut :D ).
The only precondition for a perfect result is to have dry or split ends and, like already mentioned, longer hair. :D
Check out our haidresser Annika in action in a small clip we made of the HG Cut process:Selleks korraks kõik!
Kribamiseni! ;)

That´s all for today!
Until next time! ;)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar